جناب بی بی سی فارسی, قافیه را باختی

دو تا مطلب باعث شد قسمم رو بشکونم و سیاسی بنویسم: (هرچند اولی بیشتر مذهبیه)

١- بی بی سی فارسی در ماجرای قرآن سوزی بازنده اصلی بود. شبکه ای که جایزه خبری سال ٢٠٠٩ رو برده بود، خبری رو با این ارزش خبری در روز اول به هیچ وجه پوشش نداد و در روز دوم توجیهی آوردن که هوش از سر آدم عاقل می پره:

"شبکه های خبری دنیا ترجیه دادن با پوشش ندادن خبر قرآن سوزی توسط کشیش مسیحی، به معروف شدن و جدی شدن این خبر دامن نزنن. خطایی بود که صورت گرفت و باید از آن گذشت" و جالب تر اینکه با مبانی مذهبی این کار رو توجیه کردند:

" ما در اسلام ممنوعیت تشییع فحشا داریم به این معنی که اشاعه فحشا از خود فحشا قبیح تره" و این رو کارشناس مسائل مذهبی شون در مرکز {گویا} فرانسه گفت.

عجبا از این همه حماقت.

به عنوان کسی که شاید در عرصه رسانه قد پرکاهی چیز بفهمم، عرض میکنم که بی بی سی فارسی با موضع کم خردانه ای که در برابر خبری {آن هم با این ارزش خبری} گرفت، بازنده اصلی میدان خبر در عرصه بین الملل بود.

چند وقتی است که میخواهم شامورطی بی بی سی فارسی را رو کنم ولی مجال نمی یابم. اگر شبکه سه بخواهد، در اسرع وقت این کار را خواهم کرد. بی بی سی فارسی شبکه ای حرفه ایست و در توان این شبکه شک ندارم. اما تردستی آن را میفهمم و جالب است اگر دیگران هم فهم کنند.

اما در چند خط بیان میکنم که جناب بی بی سی، پخش خبر هتک حرمت کتابی مقدس آن هم در شئونات قرآن، آن هم با حدود ٢ میلیارد پیرو در سرتاسر جهان که البته عمده جامعه هدف تو یعنی ایران و افغانستان و آذربایجان و دیگر فارسی زبانان از همان جامعه دومیلیاردی هستند، تشییع فحشا به حساب می آید و پخش مداوم عکس فاطمه آشتیانی و تحلیل جرم شخصیه زنای محسنه و مصاحبه های متعدد در این زمینه، ستر فحشا؟

جناب بی بی سی بدجور قافیه را باختی...

هر کسی یک شب در حوزه خبر فعالیت کرده باشد میداند که ماجرای هتک حرمت کتاب مقدس حدود ٢ میلیارد از مردم کره زمین به قدری ارزش خبری بالایی دارد که اگر کسی آن را پوشش ندهد، در عالم رسانه و خبر شیر بی یال و اشکم و دم خواهد بود.

بیانی شخصی هم دارم: اگر کسی نسبت به این خبر، حتی موضعی هم نداشته باشد (هرچند شخصی)، بی بته خواهد بود.

این عمل بدوی در قرون وسطی هم جرمی نابخشودنی بود و آخرین بار توسط چنگیز خان مغول،‌ مرد بی عقل تاریخ اتفاق افتاد.

نگران خود قرآن نیستم که آن خود صاحبی دارد خیر الماکرین

صاحبی دارد شدید العقاب

و صاحبی دارد قادر

اما جناب بی بی سی و هر کس دیگری که برایتان {در ماجرای هتک حرمت قرآن} تشییع فحشا ممنوع است، بدانید که بامتان، دو هوا دارد.

الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقا...

 

و دوم حرکت چفیه و استقبال از منشور کوروش و مکتب ایرانی هم عجیب است و هم جالب...

میترسم بیانش کنم اطاله کلام شود

یا علی

/ 20 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کافه دریچه

سلام . کافه دریچه با تفاوت … ! فنجون سی و یک کافه دریچه : مراسم عروسی . (یک مراسم عروسی علاوه بر تمام خوشی ها چیز های دیگری هم دارد!… خلاصه ی مطلب این که به نظر شما اصلا” در یک مراسم عروسی چه میگذرد ؟) ** این پست قرار است یکی از شادترین پست های کافه دریچه باشد . پس لطفا شاد باشید واز قوه ی طنز خود بیشتر استفاده کنید ! منتظر حضور شما هستیم در کافه دریچه .

مهرناز

سلام آقای جوادزاده من وبتونو تازه پیدا کردم این مطلبتون عالی بود ماکاری نمیتونیم بکنیم فقط باید خوشحال باشیم که معجزه قران اونقدر زیاده که هنوزم دشمنان زیادی میخوان از بین ببرنش ولی نمیتونن شکست ها ی پشت شکست ها

غریبه اشنا

شکستن قسم کفاره داره اما واسه سیب زمینی نبودن در مقابل این حماقت بزرگ علی الحساب دم شما گرم و کفارتون گردن ما!

فاطمه

سلام مطمئن باشید اونا خودشون کفرشون بیشتر در می آد و ما بیشتر از اون چیزی که اونا رو اعصاب ما هستن , رو اعصابشونیم! وگرنه این همه هزینه نمی کردن شبکه بسازن علیه ما ! فقط ما هم باید حواسمون باشه یارامون, هموطنانمون و دوستانمون غافل نشن از اصل این ماجرا! شما رسانه ای ها هم خیلی می تونید تاثیر گذار باشیدتو این راه, خدا قوت خدا با ماست

فاطمه

سلام باتوجه به شروع مهر ومدرسه من می خواستم بهتون بگم پدر من معاون آموزش و پرورش ناحیه 2کرجه شاید بتونه به ما دانش آموزا کمک کنه اگه خواستیدشمارشو بهتون بدم تا با خودش شخصا حرف بزنین اگه ممکنه جواب ام رو بدین راستی برانمتون خخخخخخخخخیلی قشنگه!!![خداحافظ]

سایت دانلود نرم افزار

سلام. من از بازدید کننده های قدیمی وبلاگ شما هستم. با توجه به محتوای خوبی که دارید، خوشحال میشم اگر با هم تبادل لینک داشته باشیم. لطفا سایت من رو ببینید و اگر مایل بودید توی سایتم برام پیغام بگذارید تا تبادل لینک کنیم. قبلا هم پیغام گذاشتم براتون ولی جوابی ندادین :( راستی لینک کوتاه شده ست. اگر روش کلیک کنید سایت من باز میشه.

شاپرک

از این جا به بعد رو خوندم و اینکه ابهاماتی برام وجود داره راجع به شما! اصن نمیدونم شما با سیاست کار دارین یا نه! این وری یا اون وری؟ آقا شما منو هر وری میخای حساب کن، ولی منم دیگه بی بی سی رو قبول ندارم اون اعتماد سابق رو از دست دادم خیلی بده وختی ادم بدونه دارن بش دروغ میگن... راستی، 41 و 42 هم باز نمیشن!

انشتین

دوباره باشاپرک موافغم اخرش مانفهمیدیم چی شدبه قول بعضاقدفهممون کوتاهه خو.....

مریم صادقیان امین

واقعا در مورد چفیه فقط باید سکوت کرد و گاهی سوت بلبلی زد