هرچیزی قانونی داره، به جز رفاقت که خودش قانونه

چند سالی است که 12 بهمن را به خاطر گل نرگسش دوست دارم، فقط...

امشب هم آمدنش را با هم جشن گرفتیم. و سپاس گفتم خدایی را که آرامش من را در 12 بهمن آفرید.

خدایا من آرامم، تو هم آرام باش و خوب بخواب...

*****

نکته 1: رفاقت راه و رسم دارد، مردی راه و رسم دارد، معرفت راه و رسم دارد، مرام راه و رسم دارد... این ها که هیچ... لوطی گری هم راه و رسم دارد، باباشملی و کلاه مخملی هم راه و رسم دارد، پهلوان اولی و یکه بزنی هم راه و رسم دارد، این ها هم که هیچ... به خدا قسم نامردی هم راه و رسم دارد، بی معرفتی و بی صفتی و بی مرامی هم راه و رسم دارد، بی غیرتی و نالوطی گری هم راه و رسم دارد، بی اخلاقی و بی شرفی هم راه و رسم دارد...

شما رو به خدا برای هر کاری که میکنید، راه و رسمش را فرا بگیرید. 

نگرفتید هم نگرفتید، لااقل دور من را خط بکشید، خط قرمز من، نا مردمی و بی مرامی است... توصیه میکنم به خطوط قرمز من تجاوز نکنید، به اعتبار لوطی ها قسم بلدم چه کنم و کجا...

به شرف پهلوونا قسم، ناکار کردن و تمام کردن را خوب بلدم... زخم زدن و از پا انداختن را خوب بلدم... 

خودتان با زبان خوش نگذارید که کاری کنم که عبرت دیگران شوید.

همان خدایی که قد دریا سعه ی صدرم داده و کظم غیظ و تحمل، همان خدا توان و هنر و مکر را هم در نهادم نهاده...

 

نکته 2: اینکه هنوز در این وبلاگ به من و نیمروز لطف دارید، موجبات مسرت و خوشبختیه من رو فراهم میکنه ولی عمدتن میدونن و عده ای هم الان یاد میگیرن که من اول محرم ار نیمروز خارج شدم و تا اکنون اجازه نداده ام که کسی نقد بی حسابم نماید.

شما هم نیمروز را به حال خودش رها کنید و نه نیمروز نه نیمروزیان را نقد نفرمائید، زمان برای این کار همیشه هست.

با تشکر-یاعلی

 ---------------------------------

تکمله: بغض و عصبیت جاری در این متن (علی الخصوص نکته اول) ناشی از نالوطی گریه کسی بود که بی معرفتی و بی مرامی اش، روحم را خراشید. دلم را تنگ کرد، در زبانم گره انداخت و قلبم را خلید. و الا شمایانی که به لذت دیدارتان، این وبلاگ را غور میکنم، همان هایی هستید که یادم هست و یادم می ماند. و شمایان اجل از این حرف هایید. این جمله ی واقعی که "شما ولی نعمت مائید" را انقدر در قالب واژگان سیاسی، اهالی سیاست به فحشا کشیده اند، که دیگر ترجیح میدهم برایتان ننویسمش، ولی اطمینان قلبی داشته باشید که مفهوم این جمله، در من درونی است و به آن اعتقاد دارم.

اگر نکته دومی که نوشتم را در ادامه نکته اول خواندید، حتمن نباید عصبیت نکته اول را در آن هم جاری کنید چرا که اگر مطالبم، یک حس مشترک داشت، حتمن در قالب یک متن نگارشش میکردم نه دو نکته ی مجزا.

دلیل از نوشتن نکته دوم، نه به این دلیل است که حق نقد را از شما بگیرم، که هرکسی آزاد است با هر جایگاهی، به شرط ادب، هر کسی را در هر جایگاهی، تاکید میکنم، هر جایگاهی نقد کند. هر جایگاهی را حتی تا مقام عصمت هم بالا ببرید و حالا این که مائیم و نیمروز و ...        

نه به این دلیل است که شما صلاحیت نقد ندارید، که شما به حرمت اینکه وقتتان را هزینه کردید و به حرمت اینکه وجودمان از وجودتان سیراب شده و به حرمت اینکه مارا دیده اید و به حرمت اینکه شمائید اصلن، اصلح برای نقد هستید و ما هم موظف به شنیدن و خواندن و اطاعت.

و نه به این دلیل است که ما و افرادی که نقدشان کردید، غیر قابل نقدیم و بری از اشتباه و خطا، که من و همه ی ما که گردن همت گماردیم، طفل دبستانیم و از مو باریکتر است آنچه که قرار است به قطر و قامتش افتخار کنیم.

صرفن به این دلیل است که: چون بین من و نیمروزم فاصله افتاده، نقد های صمیمانه و دلسوزانه و بعضن بسیار درست شما، توسط عده ای ناپخته و خام، در سبد تنگ نظری و انتقام جویی و فرافکنی من ریخته می شود و لاجرم نخورده می سوزم. فکر میکنند که آنقدر ذلیلم که برای ضربه زدن به کسانی که رفقای منند و به برنامه ای که مخلوق من است، خیمه شب بازی به راه انداخته ام تا جو ایجاد کنم و آب گل آلود کنم و ماهی صید کنم.

و به الله احد و واحد که چنین قصدی نه داشته و نه دارم و روح پدرم شاد که مرا بری از این رذائل تربیت کرده است.

در ضمن برای نقد بهتر است منتقد (به فتح ق یعنی کسی که نقدش میکنیم) هم حضور داشته باشد و توضیح دهد. که البته در فضای مجازی، این قابل اغماض است.

 همین

نفستان را باز هم گرمی راهم کنید - یاعلی                                          

/ 2531 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی

[افسوس]

طلوع

اخی خدا کنه پیدا شن بچه ها اپم بیاین

فاطمه نوریان(فاطی جون قبلا)

راسی بچه ها اون بی اسمی ک دیروز اینجا گفته بود ک اسماتون رو عوض نکنید و .... من نبودما گفتم؛ بگم ک شفاف سازی کرده باشم!

آوا

سلام دوستان دلم واستون تنگ شده بووود والنتاین این چیز نه چندان جالب مبارک...

[متفکر]

آوا

حامد خان آپ فرمودن

شا یسته

[شوخی]

[زبان]

انیشتین

بعد سالها اومدم اینترنت خدا... چرا هرچی بلاس سررفیقای علی اقا میاد ؟ البته شاید به خاطر دامنه ی وسیع دوستای ایشونه راستی دعا که میخونین واسه کنکور ما هم دعا کنین اضطراب گرفتم درحد لالیگا

مجید

به وبلاگ من همم یه سری بزنین[نیشخند][نیشخند]