کسی مشکلی داره؟

توی این اینترنتم خیلی خبره و ما ازش غافلیم! هی میام و هی سر میزنم و هی حرص میخورم و هی کاری ازم برنمیاد! یا همه افسرده ان یا طنازن یا سردبیرن یا روشنفکرن یا سیاستمدارن یا کارشون درسته یا آدم مهمن یا جوگرفتتشون! ولی کمن اونایی که خودشون و خوب میشناسن (مثل نرگس و مجتبی آذری و نیما دهقانی و کوروش علیانی)!

اگه نمیشناختمشون باورشون میکردم ولی حیف که سیر تا پیاز خودم و خودشون و میشناسم!

یه جمله از شریعتی همیشه میاد تو ذهنم که اگه بنویسمش توهم نویسندگی میگیرتم پس ولش میکنم! اگه همین رو ادامه بدم توهم طنازی میگیرتم پس ولش میکنم! اگه به اون چندتایی که تا دیروز باید بهشون میگفتی دست راست اونیه که باهاش آفتابه برمیدارن، و حالا واسه ما شدن تحلیل گر سیاسی و خبرنگار شیشکی و منتقد و روشنفکر و صاحب انقلاب و از این خزعبلات بخوام گیر بدم، توهم سیاستمداری برم میداره پس ولش میکنم! اگه به اون رفقایی که فکر میکنن آسمون سوراخ شده و خدا یه چن تا طناز واسه رفع کتیه بنده هاش خلق کرده بخوام بگم طنزم و طنزم و طنزم و طنزم این بود طنزت؟ توهم منتقدی میگیرتم پس ولش میکنم! اگه به اون زاهد نما ها که راه میرن و بقیه هی قربون صدقشون میرن و اینا هم فکر میکنن چهارتا ساده لوح و خر کردن،‌ پس همه خرن، بخوام بگم در نهانشون چه ها کردن و در عیانشون چه ها! میترسم بشم واعظ غیر متعظ پس اینم ولش میکنم! اگه بخوام خیلی کارای دیگه بکنم توهم میگیرتم که مگه من داروغه ی شهرم؟ به من چه کی چی میگه و چه میکنه و چرا؟ فقط ایها الناس نه به من نه به خیلیای دیگه که تو این فضا مثلن دل نوشته مینویسن و تهش میگن ... همین! اعتماد نکنین مگر با عقل و شعور و شناخت!‌

چقد خوب که اوقات خوبم با نرگسم سپری میشه و این خزعبلات و لاطائلات و هر شب نمیخونم و خونم به جوش نمیاد!

همه اینجا حرف میزنن!‌ کی فکر میکنن خدا میدونه!

فقط با پررویی میخوام دو تا جمله بگم:

١- خانم! کاش نویسنده ی محترم میموندی تا مدیر بی عرضه ی ناکاربلد نامحترم

٢- اخوی! انقد تند نرو!‌ اگه ولایت مداری، حضرت علی ٢۵ سال خونه نشین بود و حرفش رو تو چاه میزد! تو چرا انقد خودت و ... میدی که حرف بزنی اونم به هر قیمتی؟ اگه حق باهاته ببند اون ... رو! مردم مثل تو نیستن! عقل و شعور دارن میفهمن حق با کیه!

این را هم تا یادم نرفته بگم که دوستان تند روی بی مغز ...نیوزی! کاش یکم کار رسانه بلد بودید! برای کار فرهنگی که قیدتان را زدم برای کار سیاسی هم که دهنتان بوی شیر میدهد لااقل برای کار کثیفی که میکنید یکم اطلاعات جمع میکردید تا نه آن اول که بی بی سی پرشین برای گول زدن ابلهانی چون شما، آمار بچه گانه ای داد که ایرانی ها مدافع داشتن انرژی هسته ای هستند، آب از لب و لوچه تان جاری نمیشد و در بوق و کرنا نمیکردید، نه الان که دارد کاری را میکند که برای آن بودجه گرفته و قسم خورده، دست و پایتان را گم میکردید و ...گیجه میگرفتید! باز هم گاف دادید! خدا عقلتان دهد. 

اومدم، خوندم، دلم گرفت، خلقم تنگ شد و دلم خواست در فضایی که همه فاضلاب مغز و دلشون و با عطر بهار نارنج تحویل بقیه میدن منم رسوبات دلم رو اینطوری داد بزنم! کسی مشکلی داره؟

/ 0 نظر / 24 بازدید